Porno verandert de hersenen
AMSTERDAM – Porno verandert de structuur van de hersenen en is daardoor verslavend. Dat blijkt uit onderzoek van de Amerikaanse dr. Judith Reisman.
Foto: Getty Images
Reisman stelt dat de hersenen van pornoverslaafden sterke gelijkenis met die van cocaïneverslaafden vertonen. Porno zorgt volgens haar voor een verslavende drugscocktail in het lichaam, die bestaat uit diverse hormonen. Dit zou uiteindelijk angst, woede en schaamte opwekken bij de verslaafde.
Het volledige onderzoek van Reisman staat in het decembernummer van het christelijke, populair wetenschappelijke tijdschrift Weet Magazine.
Tijdens seks komen er stoffen vrij als dopamine en oxytocine, die een rol spelen in het ervaren van genot en sociale binding. Door het kijken naar porno worden de hersenen veelvuldig blootgesteld aan deze stoffen en neemt de werking ervan af, zo beweert het tijdschrift. Pornoverslaafden zouden hierdoor minder goed in staat zijn om een monogame relatie aan te gaan.



Startpagina