Russische miljardair interesse in Dr Martens
AMSTERDAM - Schoenenmerk Dr Martens heeft interesse gewekt bij de Russische tycoon Mikhail Fridman, die het label wellicht voor 250 miljoen euro over wil kopen.
Foto: Thinkstock
Mikhael Fridman is voorzitter van een van de grootste particuliere investeerdersgroep van Rusland en is volgens Forbes de zevende rijkste man van zijn land.
Toen Dr Martens in het begin van 2012 in de verkoop werd gedaan, dacht het bedrijf 150 miljoen euro op te brengen, zo meldt Telegraph.
De iconische laarzen van het label waren in de jaren '70 vooral populair onder punks en skinheads, maar groeien het laatste jaar in populariteit. Zo zag het label van maart 2011 tot maart 2012 haar winst met 27 miljoen euro stijgen. De verkoop van de schoenen steeg vooral in Frankrijk, de Verenigde Staten, Hong Kong, Zweden, Singapore en Canada.
Dr Martens is momenteel in handen van de Griggsfamilie, die het in 1960 overnamen van de Duitse bedenkers.
Door: NU.nl/Sabrina Meijer



Startpagina