'Sexy figuur is te berekenen'

Laatste update:  25 augustus 2010 17:14 info

AMSTERDAM – Vrouwen die objectief willen vaststellen of ze het perfecte figuur hebben, of niet, kunnen nu hun heil zoeken in een formule. De relatief eenvoudige berekening werd ontwikkeld door wetenschapper Barnaby Dixson.

Foto:  Thinkstock

'Het perfecte figuur' ziet Dixson vanuit het mannelijk perspectief: hij onderzocht welk type vrouwenlichaam door heren het meest sexy gevonden wordt.

Dat blijkt een lijf te zijn waarvan de heup/taille ratio 0.7 is. Dat wil zeggen dat het middel exact 70 procent van de heupen beslaat, aldus de Daily Mail woensdag.

Mooiste

Volgens Dixson is de formule waterdicht en om dat aan te tonen paste hij zijn berekening toe op enkele van de mooiste vrouwen ter wereld. Onder meer Kate Moss, Jessica Alba, Marilyn Manroe en Victoria’s Secret-Angel Alessandra Ambrasio bleken allemaal een 0.7 ratio te hebben.

De wetenschapper uit Nieuw-Zeeland stelt bovendien dat vrouwen, die in het bezit zijn van dit 'perfecte figuur', zich geen zorgen hoeven te maken over te kleine borsten, dikke billen, voos haar of een scheve neus: in het geval van een 0.7-ratio zouden andere factoren namelijk langs de heren heen gaan.

"Het is erg waarschijnlijk dat zo’n figuur signalen naar de mannenhersenen zendt, dat hij met een heel vruchtbare vrouw te maken heeft", verklaart Dixson desgevraagd. "En dat zij in staat is hem gezond nageslacht te bezorgen. Ongeacht bijvoorbeeld de kledingmaat van de vrouw. Het gaat erom hoe lichaamsvet verdeeld is, dat zegt wat over de vruchtbaarheid."

Aantrekkelijk

Dixson bestudeert als antropoloog al langer wat mannen en vrouwen uit verschillende uithoeken van de wereld aantrekkelijk aan elkaar vinden. Zijn formule leverde hem weliswaar een televisieoptreden in Australië op, maar daarmee is de kous voor hem zeker niet af. Zo stelt hij eveneens dat mannen beter niet naar de sportschool kunnen gaan, omdat vrouwen niet van gespierd houden.

"Op biologisch niveau neigen vrouwen meer naar een magerder persoon, met hier en daar zelfs vrouwelijke trekjes", aldus de onderzoeker. "Deze eigenschappen worden door dames namelijk meer geassocieerd met een zorgzame, attente man en dus een betere partner."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Werk&Privé

'Meer succes met makkelijke naam'

 In samenwerking met

Modemissers

Styletoday sprak What Not to Wear goeroe Stacey Londen over modemissers, haar curved tips en dé wintertrends.

Lees artikel op Styletoday
Banner NUjournaal Entertainment