Nederlands model behandeld voor eetstoornis
AMSTERDAM – Het succesvolle Nederlandse model Kim Noorda, onder meer het gezicht van Bulgari en winnares van Marie Claires Prix de la Mode, heeft zich onder leiding van Vogue voor haar eetprobleem laten behandelen. Zij doet hiervan verslag in de ‘Shape Issue’ van het blad.
Kim Noorda, onder het grote publiek nog niet heel bekend maar in de modellenwereld een gevestigde naam, hield van januari 2009 tot januari 2010 een dagboekje bij waarin ze vertelt over haar worstelingen met eten en haar zelfbeeld.
Onder leiding van Vogue’s Sally Singer laat ze zich in deze periode zelfs enige tijd opnemen in een kliniek. Makkelijk was dit niet voor de Amsterdamse. Ze vertelt: “We maakten een plan voor een week of vier: elke week een pond erbij. In de kliniek is dat een standaardprocedure voor iedereen die minder dan 90 procent van zijn ideale gewicht weegt, maar ik vond het vreselijk. Ik zei uiteindelijk dat ik het wilde proberen, omdat mijn agentschap ook wilde dat ik 5 pond aankwam.”
Zwaar
De Nederlandse (22) vertelt ook dat het al zo gaat sinds het begin, toen ze als 15-jarige aan haar carrière begon. “Ik was zo’n ‘zwaar’ model. Mijn agent zei dat ik prachtig was zoals ik was, maar ik moest ervoor zorgen dat ik vooral niet aankwam.”
Als ze na haar behandeling de catwalk weer opzoekt, is Kim teleurgesteld in de reacties. “Niemand heeft ook maar iets gezegd over dat ik was aangekomen”, schrijft ze. “Niemand vond dat ik er beter uitzag, of heeft überhaupt maar iets gezegd. Toen ik foto’s van de show bekeek, zag ik wel dingen die ik niet mooi vond. Mijn benen en wangen waren dikker.” En, terwijl ze net hard gewerkt had om aan te komen. “Ik moet er echt wat aan doen.”
Moeilijker
Als Kim daarna nog wat in gewicht toeneemt, krijgt ze het moeilijker. “Ik ontwijk spiegels en weegschalen, alleen aan mijn jeans merk ik dat ik ben aangekomen. Mijn huid wordt ook slechter, ik word niet ongesteld (alleen dan die ene keer tijdens een show), ik pas niet in mooie kleren en slaap slecht. Wat is hier in hemelsnaam goed aan?”
Afgelopen herfst lijkt Kim enige controle te hebben over haar eetprobleem, hoewel ze zich er nog steeds druk om kan maken. “In New York wil ik enthousiast zijn over shows”, schrijft ze. “Maar dat lukt niet. Ik blijf onzeker over mijn gewicht. Tegen het einde wil ik naar huis, Londen overslaan. Maar mijn agenten adviseren me wel te gaan.”
Tijdje
Kim praat nu vooral met haar zus en haar therapeut over haar gewicht en hoopt uiteindelijk, bij een lengte van 1.80, 57 kilo te blijven wegen. “Dat weeg ik nu een tijdje, terwijl ik normaal eet. Ik hoop dat dit mijn menstruatie terugbrengt.”
Vogue maakte de plannen voor de ‘Shape Issue’ naar eigen zeggen in 2007, om ‘anorexia en boulimie in de industrie te bevechten, informatie te verschaffen en om de esthetiek van New Yorkse catwalks te veranderen.”
Het volledige dagboek van Kim is hier te lezen.
Kim Noorda:



Startpagina