Wimpergroeimiddel schept serieuze verwachtingen
| Uitgegeven: | 1 februari 2010 15:25 |
| Laatst gewijzigd: | 1 februari 2010 15:25 |
AMSTERDAM - Britse ziekenhuizen zijn momenteel voor een testfase vrouwen aan het werven die ontevreden zijn met hun wimpers. Op die manier willen zij vaststellen of Latisse, een wimpergroeimiddel dat een eind moet maken aan het mascaratijdperk, echt werkt.
Latisse moet zorgen voor langere, dikkere en donkere wimpers. Vrouwen die meedoen aan de test zullen een behandeling ondergaan voor zes maanden. Het vloeibare middel wordt dagelijks aangebracht op de wimpers met een borsteltje en zal eruit zien als een mascarastift.
De wetenschappers achter het product zijn -natuurlijk- overtuigd van de werking, maar inmiddels is ook de interesse van dokters uit zes verschillende ziekenhuizen in Engeland gewekt. Zij zijn de onderzoeken gestart om te zien of en hoe snel Latisse werkt en hoelang het resultaat te zien is.
Er gaan geluiden op dat het middel ook gebruikt kan worden voor patiënten die door middel van chemokuren hun haar, en dus ook hun wimpers, verloren zijn.
Oogziekten
Consultant Parwez Hossain onderzoekt de tests in het Southampton General Hospital en vertelt: “Het middel is vroeger gebruikt voor de behandeling van oogziekten, al een aantal jaren. Een van de bijeffecten was dat de patiënten langere en dikkere wimpers kregen. Nu heeft het bedrijf het product opnieuw geformuleerd en kan het direct gebruikt worden op de wimpers net als mascara. Latisse heeft al een vergunning in Amerika, waar vrouwen het als cosmetica gebruiken.”
De Daily Mail meldt maandag dat de normale mascara bovenop de Latisse gebruikt kan worden zodat de wimpers ook overdag kunnen groeien. Gezegd wordt dat het wimpers in 16 weken langer (tot 25 procent), dikker (tot 106 procent) en donkerder (tot 18 procent) kan maken.
Panda ogen
Make-upartiest Vanessa Pridige denkt dat veel vrouwen ingenomen gaan zijn met de behandeling. “Langere, donkere en dikkere wimpers zijn geweldig en met mascara kan dat worden gemaakt maar het wordt onaantrekkelijk zodra je gaat zwemmen, sporten, huilen of in de regen gaat fietsen. Panda-ogen zijn echt niet sexy.”
De gemiddelde vrouw geeft voor een mascara meestal rond de 20 pond uit deze blijft ongeveer drie maanden goed. Een alternatief zijn de wimper-extentions, deze kosten 75 pond en blijven maar 6 weken zitten.
Pridige: “Het middel kan een wonder zijn voor vele vrouwen maar ik denk toch dat ik de komende jaren nog met mascara werk."
De wereldwijde markt voor mascara levert nu nog 3 miljard pond op per jaar op.
Overig nieuws
- Vrouwen dwangneurotischer dan mannen
- 'Werkvloer blijft broeinest voor relaties'
- Nominaties CFDA awards bekend
- Vrouw geeft gemiddeld 9000 euro aan make-up uit
- 'Zelden schuldgevoel bij vreemdgangers'
- Nederlands model behandeld voor eetstoornis
- Hoofdtooien en wenkbrauwkunst nieuwste trends
- Kleding French Connection verkoopt slecht
- Heidi Klum onthult beautygeheimen
- Chanel ontkent vertrek Lagerfeld
- Louis Vuitton trots op online status
- Lara Stone gezicht Prada parfum
- Karl Lagerfeld noemt zonnebril burka
- 'Designerkleding gevaarlijk en van waardeloze kwaliteit'
- Ontwerper maakt hoeden van aangereden dieren
- Vrouw wil softie dankzij goede zorg
- Lipgloss moet sekszin tonen
- Victoria's Secret-model bekritiseerd om figuur
- Ouders van tweeling eerder in scheiding
- 'Jeugd poetst niet graag elektrisch'
- Meer seks voor vrouw van nu
- Prada ontkent ontslag 'walgelijke' werknemers
- Gisele Bündchen voelde zich E.T.
- ‘Groene’ consument vaker naar mens
- Duits bedrijfje lanceert parfum met vaginageur
- 'Nieuw minimalisme opluchting voor winkeliers'
- Gisele Bündchen lanceert verzorgingslijn
- Marie Claires Simone Dernee in Project Catwalk
- Jimmy Choo ontwerpt stiletto met oplichtende hak
- Meer echt bont op catwalks
- Nieuwe ontwerper (19) voegt zich bij groten uit modewereld
- Topfotograaf beticht van exploitatie jonge modellen
- Mannen 'verborgen helden' van huishouden
- Bizarre schoenen van olifantenpoep
- Geen baan bij Prada voor 'dik, lelijk, oud en walgelijk'
- Louboutin wil alle vrouwen in zijn schoenen
- Beautyingrediënt onder de loep: Benzoylperoxide
- Trend report: Africa Inspired
- Ontwerper vergelijkt vol model met penis
- Hippe zwerver kan status als mode-icoon niet aan
- Oudste whisky kost 400 euro per slokje
- 16-jarige Monika Jagaciak nieuwste modellenbelofte
- Paars en oranje domineren show Miu Miu
- Karl Lagerfeld koopt computers om schoonheid
- 'Benetton jat ontwerp Lanvin'
- Vrouwen aan de pil leven mogelijk langer
- Model boos over bikinifoto in film
- Jil Sander ontwerpt sleehak met lasergaten
- 'Dikkertje' Crystal op cover Glamour
- Lily Cole in leren catsuit voor Hermes
Best gelezen
| 1. | Ontwerper vergelijkt vol model met penis |
| 2. | Meer seks voor vrouw van nu |
| 3. | Lipgloss moet sekszin tonen |
| 4. | Mannen 'verborgen helden' van huishouden |
| 5. | Victoria's Secret-model bekritiseerd om figuur |
Man & Make-up
Mannen besteden steeds meer aandacht aan hun uiterlijk. Dat blijkt uit een landelijk onderzoek onder 1500 mannen en vrouwen.
NU.nl/reizen (adv)
| 1. | Nederland (€1275) |
| 2. | Nederland (€99) |
| 3. | België (€72,50) |
| 4. | Turkije (€225) |
| 5. | Spanje (€199) |
Jaren '80 Wallen
Het Amsterdams Historisch Museum stelt momenteel een kunstwerk tentoon dat een beeld geeft van de Wallen, én haar bewoners, in de jaren '80.
Column Frederique
"Na een paar nummers vergat Iggy Pop waarschijnlijk dat hij in Carnegie Hall optrad, want hij nam een aanloop en sprong vervolgens het publiek in. Een moment was het stil, niemand had de ‘godfather of punk’ opgevangen! "
