Kwart vrouwen heeft pijn na borstvergroting

Laatste update:  26 oktober 2009 11:21 info

NIJMEGEN - Een kwart van de vrouwen die een borstvergroting hebben laten uitvoeren, houdt aan de ingreep chronische pijn over. Het positieve effect van de cosmetische ingreep gaat door de pijn verloren.

Foto:  Inertia Stock

Dat stelt anesthesioloog Monique Steegers in haar promotieonderzoek aan het Universitair Medisch Centrum St Radboud in Nijmegen.

De onderzoekster ondervroeg 265 vrouwen over hun borstvergroting. Een kwart van de ondervraagde vrouwen kampte twee jaar na de ingreep nog met pijn.

De grootte van de implantaten had geen invloed op de ontwikkeling van chronische pijn. Bij de vrouwen zonder chronische pijn nam de kwaliteit van leven na de borstvergroting toe. Bij vrouwen met pijnklachten doet de pijn het positieve effect van de ingreep teniet, aldus Steegers.

Operaties

De studie van Steegers is volgens het UMC de eerste naar blijvende pijn als gevolg van een borstvergrotende operatie. Jaarlijks vinden in Nederland drieduizend borstvergrotende operaties plaats.

Deze operaties gebeuren vrijwel uitsluitend in particuliere klinieken, die zelf geen wetenschappelijk onderzoek verrichten.

Voorlichting

De Nijmeegse onderzoekster wijst op het belang van goede voorlichting over mogelijke pijn na een ingreep. Vrouwen moet zich terdege afvragen of zij de pijn na de operatie er voor over hebben, aldus Steegers.

Het onderzoek keek ook naar pijn na operaties wegens borstkanker. Als tijdens de operatie de okselklieren worden verwijderd, is de kans op chronische pijn veel groter.

De helft van de vrouwen bij wie de klieren zijn verwijderd, houdt daar blijvende pijn aan over. Als de okselklieren blijven zitten, is in een kwart van de gevallen sprake van pijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Werk&Privé

'Meer succes met makkelijke naam'

 In samenwerking met

Modemissers

Styletoday sprak What Not to Wear goeroe Stacey Londen over modemissers, haar curved tips en dé wintertrends.

Lees artikel op Styletoday
Banner NUjournaal Entertainment