Versace sluit na 30 jaar winkels in Japan

Laatste update:  9 oktober 2009 11:40 info

AMSTERDAM - Het Italiaanse modehuis Versace heeft de drie winkels in Japan gesloten. Aan het einde van de maand oktober zal ook het hoofdkantoor in Tokio sluiten.

Foto:  ANP

Dat meldt Textilia Vrijdag. 

De terugtrekking uit Japan heeft te maken met de forse daling van consumentenbesteding in het land. Ook de groeiende luxemarkt in buurland China speelt een rol. Daar opende Versace in de afgelopen drie jaar twintig winkels.

Bedienen

Versace werkt sinds 1981 in Japan. Het modehuis laat weten dat het label niet helemaal uit het Aziatische land verdwijnt. "Japan is een belangrijke markt die wij via de groothandel zullen blijven bedienen. We sluiten ook niet uit dat er in de toekomst opnieuw Versace-winkels worden geopend."

Japan zit in een financiële dip. De verkoop van importgoederen daalde vorig jaar met elf procent. De warenhuizen die vooral veel luxeproducten verkopen, zien al achttien opeenvolgende maanden hun verkoopcijfers dalen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Werk&Privé

'Meer succes met makkelijke naam'

 In samenwerking met

Modemissers

Styletoday sprak What Not to Wear goeroe Stacey Londen over modemissers, haar curved tips en dé wintertrends.

Lees artikel op Styletoday
Banner NUjournaal Entertainment