Successen van gisteren maken vandaag gelukkiger
AMSTERDAM – De kortste weg naar een beter leven: goede herinneringen van gisteren ophalen. Volgens onderzoekers staat dat garant voor onmiddellijke verhoging van geluksgevoel.
Foto: ANP
Mensen zouden er zelfs tot 15 procent blijer van worden, zo meldt de Daily Mail woensdag.
Het onderzoek werd online uitgevoerd door professor Richard Wiseman, onder 26.000 vrijwilligers. De deelnemers moesten verschillende technieken proberen om hun stemming te verbeteren.
Lachen
Hieruit bleek dat jezelf aan het lachen maken (gelukstoename van 6 procent), dankbaar zijn (8 procent) en een goede daad verrichten (9 procent) eveneens geluksgevoelens verhogen maar niet zoveel als goede herinneringen van de dag ervoor ophalen.
“Denken aan positieve dingen van de dag ervoor blijkt veruit de meest effectieve methode”, aldus Wiseman.
Om de vergelijking te kunnen maken, maakte Wiseman gebruik van een controlegroep, die ook aan de dag ervoor dacht, maar zich niet focusten op positieve gebeurtenissen.



Startpagina