Stadse stellen sneller in scheiding

Laatste update:  14 juli 2009 10:47 info

AMSTERDAM – Naast de frisse lucht, de rust en ruimte die uitgestrekte weilanden geven en de melkboer die er dagelijks nog verse melk komt brengen, heeft wonen op het platteland nog een voordeel. Het zou beter zijn voor het huwelijk.

Foto:  Gezondheidsnet

De kans op een scheiding is in de stad althans tweemaal groter dan op het platteland, zo blijkt uit onderzoek van de Amsterdamse Vrije Universiteit waarover de Telegraaf dinsdag bericht.

Zelfs wanneer rekening gehouden wordt met woningbezit en eventuele kinderen is de kans op een echtscheiding nog altijd een kwart (23 procent) groter voor stedelingen.

Singles

Een van de verklaringen voor dit verschil vonden de onderzoekers in de hoeveelheid singles die in de stad wonen; dit zou vooral extra verleiding betekenen voor de gehuwde man of vrouw.

De Nederlandse onderzoekers waarschuwen echter dat een slecht huwelijk niet gered kan worden door stante pede de stad te verlaten.

Aan het onderzoek deden enkel Deense stellen mee.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Advertentie

Wat geef jij je moeder voor moederdag?

Stem

 In samenwerking met

Mooiste benen

Tijdens de jaarlijkse verkiezing van de mooiste benen van Nederland sierden 22 paar benen de catwalk. Vier benenexperts kozen het állermooiste paar uit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Entertainment