Kritiek op omvang EU-fonds voor klimaat

Laatste update:  11 december 2009 22:00 info

KOPENHAGEN - De 7,2 miljard euro die de Europese Unie wil vrijmaken om de ontwikkelingslanden te helpen bij het bestrijden van het klimaatverandering is onvoldoende. Dat hebben China en vertegenwoordigers van ontwikkelingslanden vrijdag gezegd.

Foto:  AFP

Lumumba Stanislaus Dia-Ping uit Sudan, vertegenwoordiger van de G77, een samenwerkingsverband van ontwikkelingslanden, noemde de 7,2 miljard euro ''onbeduidend''.

Hij zei dat door de tegenvallende toezegging het idee dat de EU niet echt iets aan de klimaatverandering wil doen alleen maar zal toenemen.

Ontwikkelingslanden

De 27 EU-leiders besloten vrijdag in Brussel in de komende drie jaar in totaal 7,2 miljard euro steun te geven aan de ontwikkelingslanden voor de strijd tegen de klimaatverandering.

De Chinese onderminister van Buitenlandse Zaken He Yafei vroeg zich af wat er na die drie jaar gaat gebeuren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Klimaattop nieuws

Eerder

Video

Bekijk video's rond de klimaattop op ZIE.nl

Kijk hier

Helma blogt

VVD-Kamerlid Helma Neppérus doet op NU.nl haar zegje over de klimaattop.

Lees de blog: De wet van Murphy

Femke blogt

GroenLinks-leider Femke Halsema blogt op NU.nl over de ontwikkelingen tijdens de klimaattop.

Lees de blog: Historische top, historische teleurstelling