Klimaattrein van Brussel naar Kopenhagen

Laatste update:  5 december 2009 19:12 info

BRUSSEL - Vanuit Brussel zijn zaterdag circa vierhonderd wetenschappers, politici en milieuactivisten per trein naar Kopenhagen vertrokken, voor de internationale klimaattop die maandag in de Deense hoofdstad begint.

Foto:  ANP

Ze kiezen voor de trein omdat die veel minder schadelijke uitstoot veroorzaakt dan het vliegtuig of de auto.

Tijdens de reis zullen de deelnemers onder meer debatteren over de invloed van de transportsector op de klimaatverandering.

De 'klimaattrein' stopt onderweg in Keulen en Hamburg, waar nog meer deelnemers aan de top in Kopenhagen kunnen instappen. De reis neemt in totaal twaalf uur in beslag.

Belang

In Brussel hebben zaterdag ook 15.000 mensen gedemonstreerd om het belang van de klimaattop te onderstrepen.

Dat gebeurde onder het motto 'Loop storm voor het klimaat'. De mars door de Europese wijk van Brussel was georganiseerd door zo'n zeventig verenigingen, waaronder milieuorganisaties en vakbonden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Klimaattop nieuws

Eerder

Video

Bekijk video's rond de klimaattop op ZIE.nl

Kijk hier

Helma blogt

VVD-Kamerlid Helma Neppérus doet op NU.nl haar zegje over de klimaattop.

Lees de blog: De wet van Murphy

Femke blogt

GroenLinks-leider Femke Halsema blogt op NU.nl over de ontwikkelingen tijdens de klimaattop.

Lees de blog: Historische top, historische teleurstelling