Grote uitgeverijen zetten boeken online

Laatste update:  28 februari 2007 15:28 info

AMSTERDAM - HarperCollins en Random House, twee van de grootste uitgeverijen in het Engelse taalgebied, laten duizenden boeken via internet doorzoeken. Ook kunnen webloggers de boeken op hun eigen website zetten.

De twee uitgeverijen, die onder andere auteurs als Michael Crichton en Norman Mailer in hun portefeuille hebben, hopen zo de boekverkopen via internet te stimuleren.

De boekensector worstelt met de opkomst van nieuwe media. Verschillende uitgeverijen liggen overhoop met Google, dat een boekenzoekdienst onderhoudt. Ze beschuldigen het bedrijf van auteursrechtenschending.

Webwinkel Amazon biedt al langer de mogelijkheid om door boeken te bladeren. De boeken van Random House en Harper Collins kunnen echter ook op websites zoals blogs of Myspacepagina's gezet worden, vergelijkbaar met de integratie van bijvoorbeeld filmpjes van Youtube.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie