Ouderen bezorgd over digitale nota
AMSTERDAM - De drie grote banken die de digitale nota willen introduceren, sluiten veel ouderen buiten. Het is de bedoeling dat de papieren acceptgiro langzaam verdwijnt en dat rekeningen vaker online worden betaald.
Foto: ANP
Veel ouderen hebben echter geen toegang tot het internet, waarschuwde het Nationaal Fonds Ouderenhulp vrijdag.
ING, ABN Amro en Rabobank willen vanaf eind dit jaar de papieren acceptgiro langzaam vervangen door de digitale nota, waarbij klanten bijvoorbeeld een sms of e-mail ontvangen als ze een rekening moeten betalen. Via internetbankieren kunnen ze vervolgens het geld overmaken.
Van de 65-plussers heeft de helft beschikking tot een computer, aldus het fonds. Slechts 38 procent heeft toegang tot het internet.
Zelfstandig
Er zijn ongeveer 1,3 miljoen ouderen die nooit surfen op het wereldwijde web. Zij zullen een beroep moeten doen op bijvoorbeeld familie als ze een digitale nota ontvangen, stelt de ouderenorganisatie. "Deze maatregel staat haaks op het beleid van de overheid die juist wil dat ouderen langer zelfstandig opereren."
ABN Amro liet echter weten dat de papieren acceptgiro de komende jaren nog niet zal verdwijnen.


Startpagina