Televisiedienst Skype-oprichters heet Joost

Laatste update:  16 januari 2007 13:25 info

LONDEN - De televisiedienst die de Skype-oprichters Niklas Zennström en Janus Friis op internet willen beginnen, heeft een Nederlandse naam gekregen. De twee meldden dinsdag dat 'The Venice Project', zoals de dienst eerst heette, is gedoopt tot Joost.

Het tv-kanaal moet later dit jaar van start gaan. Momenteel wordt er nog volop mee getest. Het is de bedoeling dat Joost andere televisie gaat aanbieden dan nu gangbaar is op internet. Advertenties zorgen voor de financiering. Aanbieders van vermaak kunnen rekenen op copyrightbescherming, zeggen de initiatiefnemers.

Het Scandinavische duo Zennström en Friis incasseerde in 2005 een vermogen met de verkoop van de internetbeldienst Skype voor 2,6 miljard dollar aan het Amerikaanse veilingbedrijf eBay. Zij maakten daarvoor furore met de muziekuitwisseldienst Kazaa.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie