Google en Yahoo vechten om mobiele markt

Laatste update:  9 januari 2007 17:48 info

AMSTERDAM - Google en Yahoo hebben de slag om de GSM geopend. Beide zoekmachinegiganten stortten zich deze week op de markt voor mobiele internetdiensten.

Yahoo lanceerde maandag een nieuwe versie van Yahoo! Go, een applicatie voor mobiele telefoons waarmee onder meer kan worden gezocht op internet en gemaild. Daarnaast biedt het programma een mobiele versie van de portaalwebsite van Yahoo, met onder meer weerberichten en plattegronden. Ook Yahoo's fotosite Flickr is in het programma geïntegreerd.

Overeenkomst

Maandag sloot Yahoo een overeenkomst met 3G, wereldwijd een van de grootste providers van mobiele breedbanddiensten, dat de Yahoo-dienst aan zijn klanten gaat aanbieden. Ook gaan fabrikanten Motorola, Nokia en Samsung de software meeleveren op enkele toestellen.

Google, dat met mobiele versies van zijn zoekmachine, plattegrondendienst Google Maps en Gmail aanbiedt, maakte tegelijk eveneens een overeenkomst met Samsung bekend voor de distributie van zijn software.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties