Muziek uit winkel MSN niet bruikbaar op Zune

Laatste update:  6 november 2006 17:03 info

AMSTERDAM - Muziek die is gekocht in de winkel van Microsofts dienst MSN Music, kan niet worden afgespeeld op de Zune. De nieuwe muziekspeler, die volgende week in de Verenigde Staten op de markt komt, kan niet overweg met de kopieerbeveiliging van de liedjes, zo meldt de BBC.

Microsoft beveiligt de muziek in de MSN-winkel met zijn zogenoemde 'Plays For Sure'-systeem, dat zorgt dat de nummers kunnen worden beluisterd op alle muziekspelers die de beveiliging ondersteunen, maar illegaal kopiƫren moet tegengaan. Behalve MSN Music maakt onder meer Napster gebruik van het systeem. Volgens een woordvoerder maakt de Zune echter "geen deel uit van het 'Plays For Sure'-ecosysteem".

Muziek uit de muziekwinkel van Zune, Marketplace, maakt ook geen gebruik van de techniek, waardoor de nummers niet bruikbaar zijn op andere muziekspelers. Daarmee kiest het bedrijf voor dezelfde strategie als Apple, dat de iPod en de iTunes Music Store sterk met elkaar verweven heeft.

De MSN Music Store gaat op 14 november dicht. Klanten worden daarna doorverwezen naar Marketplace of Rhapsody, de muziekwinkel van Real Networks.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties