Online reisbedrijven boeken flinke groei

Laatste update:  27 oktober 2006 18:05 info

MAARSSEN - Bedrijven die gespecialiseerd zijn in de verkoop van vakanties via het internet presteren aanzienlijk beter dan het gemiddelde in de reisbranche. Dat blijkt uit een eigen onderzoek van Reisrevue, het vakblad voor de reisindustrie.

Foto:  ANP

Samen boekten de online-reisbedrijven in 2005 een omzet van 572 miljoen euro, 16 procent meer dan in 2004. Daarmee doen ze het een stuk beter dan het gemiddelde van de top 50 van de Nederlandse reisbranche. De omzet van deze ondernemingen nam af met 0,1 procent.

TUI

De top 50 wordt net als vorig jaar aangevoerd door TUI, bekend van merken als Holland International, Arke en Kras. Dit concern zag de omzet vorig jaar met 10 procent stijgen naar ruim 1,2 miljard euro. OAD bleef nummer twee met een omzet van 784 miljoen euro en 7 procent groei. Nummer drie Thomas Cook zag de omzet met 2,2 procent dalen naar 700 miljoen euro.

Reisrevue vroeg de ondernemingen ook naar hun prognose voor het lopende boekjaar 2006. De bedrijven zijn voorzichtig optimistisch gestemd en verwachten een gemiddelde omzetgroei van 3 procent.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties