UPC moet klantgegevens aan Brein geven
AMSTERDAM - UPC moet de naw-gegevens van een van zijn klanten afstaan aan de Stichting Brein. Dat is de uitkomst van het kort geding dat Brein had aangespannen tegen de kabelaar. De betreffende klanten hebben zich volgens de rechter op grote schaal schuldig gemaakt aan het verspreiden van auteursrechtelijk beschermd materiaal, aldus Brein.
Foto: ANP
De voorzieningenrechter heeft nu bepaald dat UPC de gegevens van de klant moet verstrekken. De gegevens van twee andere UPC-klanten waren overigens al in bezit van Brein, omdat UPC deze per abuis in openbare gerechtelijke stukken had gezet.
UPC noch zijn advocaat Christiaan Alberdingk Thijm van SOLV konden op moment van schrijven inhoudelijk reageren op het vonnis.
UPC betwiste weliswaar niet dat de bewuste uploader op grote schaal bestanden aanbood, maar betwijfelde wel of het e-mailadres nog steeds toebehoort aan een persoon met de gebruikersnaam muzan en dat deze persoon daadwerkelijk degene is die onrechtmatig heeft gehandeld. De rechter wilde echter niet meegaan in deze twijfel.
Het betekent een belangrijke overwinning van Brein, dat al tijden tracht naw-gegevens van uploaders via providers te verkrijgen. Tot nu toe had de stichting daar echter geen succes mee. Een woordvoerder nuanceert dit: "Een jaar geleden kregen we van de rechter in principe gelijk, maar was er bezwaar tegen de manier waarop we aan de ip-adressen waren gekomen."
Civiele zaak
Brein gaat naar eigen zeggen nu een civiele zaak starten tegen de UPC-klant. Verder zal de stichting meer zaken starten tegen providers om aan naw-gegevens te komen. "Er zijn geen mitsen en maren meer. Het is een hele duidelijke uitspraak met verstrekkende gevolgen."

Startpagina