Radiospot leidt kinderen naar pornosite

Laatste update:  24 augustus 2006 13:36 info

AMSTERDAM - Een radiospot, waarin de Britse overheid reclame maakt voor een website die kinderen uitlegt hoe ze veilig over het web kunnen surfen, mag niet meer worden uitgezonden. De Britse reclamecodecommissie (ASA) vindt dat de overheid indirect reclame maakt voor een pornografische website.

Foto:  ANP

Het probleem zit hem in de spelling van de website. De website bedoeld voor kinderen heet thinkuknow.co.uk. In het radiospotje wordt niets over de schrijfwijze van de url gezegd. Wie thinkyouknow.co.uk intikt, met een 'y' en een 'o' extra, komt op een site waarbij je kunt doorklikken naar pornolinks. Volgens de ASA onacceptabel.

De maker van het spotje zegt er niet bij stil gestaan te hebben dat de spelwijze voor verwarring zou kunnen zorgen. Volgens hem kort de MSN-generatie alle woorden af, en schrijven jongeren 'you' altijd als 'u' in sms'jes en e-mails.

Het gewraakte radiospotje is inmiddels uit de lucht. Ook is thinkyouknow.co.uk offline gehaald. De radioreclame mag pas weer worden uitgezonden zodra de juiste spelwijze erin is verwerkt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties