Google waarschuwt voor onveilige websites

Laatste update:  7 augustus 2006 13:07 info

AMSTERDAM - Google gaat internetters waarschuwen voor twijfelachtige websites. Wanneer men op het punt staat een potentieel gevaarlijke link aan te klikken, toont de zoekdienst een waarschuwingsvenster. Met de nieuwe dienst wil Google zijn gebruikers beschermen tegen spyware en andere kwaadaardige software.

Foto:  ANP

Het zoekbedrijf biedt de nieuwe dienst aan in samenwerking met Stopbadware.com. Deze website houdt een lijst bij van sites die kwaadaardige software hebben verstopt in downloads. Wie vanuit zoekmachine Google een link aanklikt die in deze lijst voorkomt, krijgt sinds enkele dagen een waarschuwingsvenster te zien.

Wie het venster voor zijn neus krijgt wordt geadviseerd een andere site te proberen. Wanneer mensen de website toch willen bezoeken zal Google ze niet tegenhouden.

Specifieker

Momenteel krijgen gebruikers een algemene waarschuwingspagina voorgeschoteld. Het is de bedoeling dat deze waarschuwingen in de toekomst specifieker en gedetailleerder worden.

Uit recent onderzoek blijkt dat ongeveer 5 procent van de door Google aangeboden links schadelijke content bevat. Voor sommige zoekwoorden ligt dat percentage vele malen hoger. Wie op 'free screensavers' zoekt heeft 64 procent kans op een website met kwaadaardige content te belanden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties