Miljoenenverlies filmbranche door downloaden

Laatste update:  3 mei 2006 10:29 info

HILVERSUM - De Nederlandse filmbranche is in 2005 meer dan 10 procent aan omzet misgelopen doordat internetters films downloaden. Dat heeft R. Lamers, voorzitter van het Platform Filmwereld.net, dinsdag gezegd in het actualiteitenprogramma NOVA.

Foto:  Chris Heijmans

Volgens Lamers verloren bioscopen, filmdistributeurs en videotheken het afgelopen jaar 82 miljoen euro aan inkomsten.

Lamers vreest voor de werkgelegenheid in de branche en pleit voor een verbod op het downloaden van films.

Downloaden is in Nederland niet strafbaar, maar het verspreiden van dat materiaal wel. De meeste mensen die films en muziek downloaden, doen dat met programma's waarmee de bestanden ook verspreid worden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties