Campagne Ban Illegale Games slaat plank mis

Laatste update:  12 april 2006 16:27 info

AMSTERDAM - Het jongerenmagazine Spunk heeft woensdag de Blauwe Plank uitgereikt aan het Amsterdamse reclamebureau Combat. De prijs komt toe aan de meest tenenkrommende jongerencampagne.

Combat is verantwoordelijk voor de campagne BIG, Ban Illegale Games en software. Hierin worden jongeren aangesproken op het illegaal kopiƫren van games en software. De Spunk-redacteuren storen zich vooral aan de bangmakerij en misleiding in de spotjes.

"In een nep nieuwsbulletin presenteert Peter R. de Vries BIG als een alwetende opsporingorganisatie die arrestatieteams laat uitrukken om downloadende pubers achter hun pc vandaan te sleuren.

Intimidatie

Jongeren worden benaderd als criminelen. Bij gebrek aan een effectieve strafrechtelijke aanpak van illegaal downloaden neemt de entertainmentindustries haar toevucht tot intimidatie", aldus de Spunkers. De campagne werd gemaakt in opdracht van de NVPI, de brancheorganisatie van de entertainmentindustrie.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties