Eenvijfde Nederlanders nog nooit online geweest

Laatste update:  6 april 2006 17:38 info

AMSTERDAM - Vorig jaar ging 74 procent van alle Nederlanders minstens wekelijks op internet. Achttien procent van de Nederlanders heeft nog nooit gesurft. Dat blijkt uit cijfers van Eurostat, het Europees bureau voor de statistiek.

Foto:  ANP

Nederland doet het op elk vlak enkele procenten beter dan het EU-gemiddelde. Zo heeft in Nederland 78 procent van de huishoudens een internetaansluiting. Bij 54 procent van de huishoudens is dat een breedbandaansluiting. De mensen met een achterstand op digitaal gebied blijken vooral vrouwen: van hen is 22 procent nog nooit op internet geweest.

Zweden blijkt koploper als het gaat om internetgebruik. Ruim driekwart van de Zweden is wekelijks online. Daarmee staat het land een plek boven Nederland.

Enigszins opmerkelijk is dat veertig procent van de Belgen nog nooit op internet is geweest. Overigens doet Belgiƫ doet het daarmee nog steeds enkele procenten beter dan het EU-gemiddelde. Van de Grieken is namelijk 73 procent nog nooit online geweest. Ook de Portugezen blijken geen internetadepten. Van hen heeft 63 procent nog nooit gesurft.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties