Humeur van webloggers in kaart gebracht

Laatste update:  5 april 2006 09:12 info

AMSTERDAM - Een Nederlands computerprogramma traceert en verklaart dagelijks stemmingspatronen op internet in 150 duizend blogberichten. Dit meldt de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek dinsdag. Het programma, MoodViews genaamd, volgt de stemmingen van twee miljoen webloggers over de hele wereld.

Steeds vaker verschijnen volgens de makers van MoodViews dagboeken of blogs op internet. De meningen en ervaringen van tientallen mensen zijn daarop dagelijks te volgen. De stemming van de bloggers wordt met het programma in de gaten gehouden en omgezet in grafieken. Daarnaast legt MoodViews ongewone pieken in stemming bij bloggers vast.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.
 

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Het Gamejournaal met deze week onder andere Wolfenstein 3D en de releasedatum van Hitman: Absolution.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties