Veertienjarige ontdekt Gmail-lek

Laatste update:  3 maart 2006 14:08 info

AMSTERDAM - Een 14-jarige jongen heeft een lek ontdekt in Google's emaildienst Gmail. Op zijn weblog schreef de jongen dat hackers toegang kunnen krijgen tot het Gmail-account van een persoon als die een mailtje bekijkt met een bepaalde javascript-code. Donderdag heeft Google het lek gedicht.

De weblogger ontdekte het lek toen hij vanaf zijn Yahoo-account een emailtje met javascript-code naar zijn Gmail-account stuurde. Wanneer het mailtje in het voorbeeldscherm wordt bekeken wordt de code uitgevoerd.

Overigens werkt de code alleen als het mailtje met de code verstuurd wordt vanaf een Yahoo-account. Als men een mailtje met javascript verstuurt van Gmail naar Gmail wordt het eruit gefilterd.

Volgens een woordvoerder van Google was het lek snel gedicht en is er geen misbruik van gemaakt. Toch had Google liever gehad dat de jongen eerst het bedrijf had ingelicht alvorens hij er melding van had gemaakt op zijn weblog.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties