Marktaandeel Google blijft toenemen

Laatste update:  31 januari 2006 13:52 info

NIJMEGEN - Het gebruik van zoekmachine Google blijft toenemen. Uit de maandelijkse meting van onderzoeksbureau Checkit blijkt dat Google voor 91 procent van de Nederlandse internetters de meest gebruikte zoekmachine is. Dat is een stijging van 7 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De marktaandelen van de overige zoekmachines zijn haast verwaarloosbaar in vergelijking met marktleider Google, aldus Checkit. Zowel de bekendheid als de populariteit van zoekmachine Ilse daalde het afgelopen jaar naar een dieptepunt. Het aantal mensen dat Ilse wel eens gebruikt, daalde aanzienlijk, met 10 procentpunt tot 22 procent.

De gestegen bekendheid van MSN Search (Microsoft) leidde niet tot een toename van het aantal mensen dat de zoekmachine als favoriet bestempelt.

Voor het onderzoek werden 1297 Nederlandse internetgebruikers ondervraagd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties