Skype mogelijk vervolgd in Frankrijk
Skype wordt in Frankrijk mogelijk vervolgd omdat het weigert zich als mobiele provider aan te melden.
Foto: AFP
Volgens de Franse toezichthouder ARCEP zou het bedrijf dat wel moeten doen omdat het consumenten telefoongesprekken laat voeren. Dat deze gesprekken via internetverbindingen plaatsvinden, maakt geen verschil.
ARCEP heeft naar eigen zeggen regelmatig bij Skype aangekaart dat het bedrijf zich als provider moet registeren. Skype zou dit keer op keer geweigerd hebben.
"Het deel uitmaken van de sector voor elektronische communicatie en specifiek het bieden van een telefoondienst aan consumenten komt met bepaalde verplichtingen", aldus ARCEP in een verklaring.
Zo zou Skype noodoproepen mogelijk moeten maken en zou het mogelijk moeten zijn met een gerechtelijk bevel gesprekken te onderscheppen. Nu is dat bij Skype dus niet het geval. ARCEP is als gevolg van de situatie naar het Franse Openbaar Ministerie (OM) gestapt. De toezichthouder stelt dat het weigeren van registratie mogelijk een strafbaar feit is.
Toezichthouder Opta laat aan NU.nl weten geen uitspraken te doen over individuele gevallen. Het is dus niet bekend of Skype zich ook in Nederland moet registreren.
Door: NU.nl/Colin van Hoek
