Megaupload mag veiligheidsdienst Nieuw-Zeeland aanklagen
Kim Dotcom, de man achter Megaupload, mag de Nieuw-Zeelandse veiligheidsdienst GCSB aanklagen om illegale spionage. Een deel van het bewijs in de Megauploadzaak moet worden overhandigd.
Foto: AFP
Dat heeft een rechter in Nieuw-Zeeland geoordeeld.
In september werd bekend dat Dotcom en diverse andere verdachten in de zaak illegaal zijn afgeluisterd door het Government Communications Security Bureau (GCSB).
Dotcom besloot de overheid en de veiligheidsdienst aan te klagen, waar het GCSB bezwaar tegen maakte. Een rechter heeft nu bepaald dat de zaak gewoon mag door gaan en het bewijs tegen de verdachten moet worden overhandigd.
Het gaat wel om een beperkt deel van het totale verzamelde bewijs. Het afluisteren van medewerkers van Megaupload was illegaal omdat Dotcom de Duitse nationaliteit heeft, maar wel in Nieuw-Zeeland woont, zo meldt Reuters.
Uitlevering
De Megauploadverdachten vechten momenteel de uitlevering aan de Verenigde Staten (VS) uit. De FBI haalde in januari 2012 de website offline en arresteerde vier verdachten. Megaupload zou sinds 2005 zeker 175 miljoen dollar verdiend hebben aan de website.
De FBI meent dat er daarbij stelselmatig auteursrechten zijn geschonden. Dotcom stelt dat zijn site alleen opslagcapaciteit biedt.
Door: NU.nl/Colin van Hoek
