'Internetactivist Aaron Swartz hielp Wikileaks'
AMSTERDAM - Internetactivist Aaron Swartz, die zelfmoord pleegde terwijl hij werd vervolgd voor het stelen van digitale wetenschappelijke artikelen, was mogelijk een van de bronnen van Wikileaks.
Foto: Doc Searls / CC BY
Maandag bleek dat de Amerikaanse geheime dienst het onderzoek naar Swartz enkele dagen voor zijn dood had overgenomen.
Naar aanleiding van dat nieuws zei Wikileaks vrijdagavond op Twitter drie feiten te willen openbaren, namelijk dat Swartz Wikileaks heeft 'geassisteerd', dat hij in 2010 en 2011 in contact stond met oprichter Julian Assange, en dat hij mogelijk een bron van Wikileaks was.
"We hebben sterke redenen om te geloven, maar kunnen niet bewijzen, dat Aaron Swartz een bron van Wikileaks was", schrijft de organisatie.
Anonimiteit
Die verklaring is opmerkelijk, omdat Wikileaks claimt zelf niet te weten wie vertrouwelijke gegevens aanlevert. Volgens het eigen anonimiteitsbeleid van Wikileaks wordt niet bijgehouden wie informatie opstuurt en kunnen bronnen dus ook niet openbaar worden gemaakt.
Een woordvoerder van Wikileaks beantwoordde vragen van The Verge over de verklaring niet.
Door: NU.nl
