Gepubliceerd: 
Laatste update: 
13 oktober 2012 10:37
13 oktober 2012 11:22

'Iraanse hackers vielen oliemaatschappij aan'

AMSTERDAM - De Verenigde Staten wijzen Iraanse hackers aan als schuldigen van een cyberaanval op het Saudi-Arabische oliebedrijf Aramco. Door de aanval werden 30.000 computers getroffen.

De Amerikaanse minister van Defensie Leon Panetta waarschuwt voor meer aanvallen. Volgens hem zouden deze zelfs kunnen uitlopen op een 'cyber Pearl Harbor', een verwijzing naar de Japanse aanval op een Amerikaanse haven tijdens de Tweede Wereldoorlog.

CBS News schrijft dat de aanval werd uitgevoerd door het zogenaamde Shamoon-virus. De olieproductie bij Aramco, de grootste oliemaatschappij ter wereld, werd daardoor niet getroffen. Later werd ook een grote gasproducent geraakt door het Shamoon-virus.

"Het Shamoon-virus was waarschijnlijk de meest destructieve aanval ooit in de privésector", aldus Panetta. "Deze aanvallen tonen dat de dreiging van cyberaanvallen fors is verhoogd."

Mogelijk is het Shamoon-virus ontwikkeld als wraak voor het Stuxnet-virus, waarmee de Verengide Staten het Iraanse kernwapenprogramma aanvielen.

Door: NU.nl/Jeroen Kraan
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Google Maps

Google Maps gaat deze zomer volledig op de schop. NUtech kon de nieuwe versie alvast testen.

Screenshots en bevindingen
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Ziggo

Ziggo verhoogt  per 1 julide internetsnelheid van bijna alle abonnementen. De hoogste snelheid komt uit op 150 Mbps.

Bekijk welke snelheid u krijgt