Gepubliceerd: 
Laatste update: 
12 augustus 2012 12:57
12 augustus 2012 20:16

Nederlandse bankgegevens op server Dorifel-virus

AMSTERDAM - Op de masterserver van de beheerders van het Dorifel-virus zijn de bankgegevens van honderden Nederlanders aangetroffen.

Foto:  ThinkStocl

 Bekijk video

Dat meldt Tweakers zondag.

Het zou gaan om gegevens van 549 Nederlanders, waaronder 468 klanten van de ING bank, 49 bij ABN Ambro, 15 bij de SNS en 17 bij de Rabobank.

Ook zou de in Oostenrijk gehoste server phishinggegevens bevatten waarmee meerdere gegevens van klanten bij deze vier banken kunnen worden afgetapt.

Besmetting

Het virus genaamd XDocCrypt/Dorifel besmette afgelopen week verschillende computers van gemeenten, bedrijven en universiteiten. In totaal zijn enkele duizenden computers besmet.

Volgens beveiligingsfirma Digital Investigation heeft het virus zelfs tienduizenden computers in Nederland besmet. Dat terwijl het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) vrijdagochtend meldde dat er geen nieuwe melding meer waren binnengekomen en dat 'het ergste achter de rug was'.

Botnets

Uit onderzoek blijkt verder dat de beheerders van Dorifel gebruikt maakten van Fragus, een illegaal programma voor aansturen van botnets.

Een botnet is een netwerk met geïnfecteerde computers die zonder toestemming van de eigenaar gebruikt kunnen worden voor cyberaanvallen, het stelen van gegevens of het versturen van spam. Met behulp van het domein bank-auth.org zouden de computers van klanten worden geïnfecteerd wanneer zij gingen internetbankieren.

Beveiligingsonderzoeker Rickey Gevers waarschuwt dat de Dorifel-beheerders waarschijnlijk meerdere servers in de lucht hebben die de komende weken kunnen worden ingezet om verdere malware te verspreiden.

Meer achtergrondinformatie over het Dorifelvirus

Door: NU.nl/Liza Titawano
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Google Maps

Google Maps gaat deze zomer volledig op de schop. NUtech kon de nieuwe versie alvast testen.

Screenshots en bevindingen
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Ziggo

Ziggo verhoogt  per 1 julide internetsnelheid van bijna alle abonnementen. De hoogste snelheid komt uit op 150 Mbps.

Bekijk welke snelheid u krijgt