Gepubliceerd: 
Laatste update: 
4 augustus 2012 08:57
4 augustus 2012 08:57

'Nederland niet goed beveiligd tegen cyberaanvallen'

AMSTERDAM – Nederland is niet goed genoeg beveiligd tegen cyberaanvallen waardoor verstoring van de economie of infrastructuur aanzienlijk is.

Foto:  ThinkStock

Dat zegt Ronald Prins, directeur van Europa’s grootste internetbeveiligingsbedrijf Fox-IT, zaterdag in de Volkskrant.

“De dreiging van cyberwapens worden nog niet voldoende gezien”, zegt Prins. Als voorbeeld noemt hij Stuxnet, het virus waarmee een deel van het Iraans nucleair programma werd vernietigd.

Een Nederlandse multinational was geïnfecteerd met Stuxnet, maar minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal heeft hierover geen contact gehad met zijn Amerikaanse collega Hillary Clinton. Dat had volgens Prins wel gemoeten.

Inkopen

Overheid en bedrijven kopen veiligheid in, daarbij wordt gekeken naar de prijs. Prins pleit ervoor om dit op bestuurlijk niveau te doen zodat de kwaliteit voorop staat.

‘Er is waarschijnlijk geen enkel ander land waar de hack bij Diginotar zoveel effect zou hebben gehad, puur omdat onze ict-infrastructuur zo ver is gevorderd. Omdat onze overheid zo graag wil dat we het beste ict-jongetje van de klas zijn. En dat zijn we ook.'
 

Door: NU.nl
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Google Maps

Google Maps gaat deze zomer volledig op de schop. NUtech kon de nieuwe versie alvast testen.

Screenshots en bevindingen
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Ziggo

Ziggo verhoogt  per 1 julide internetsnelheid van bijna alle abonnementen. De hoogste snelheid komt uit op 150 Mbps.

Bekijk welke snelheid u krijgt