Onduidelijkheid over aftappen sociale media blijft
AMSTERDAM – De overheid weigert inzicht te geven in hoe vaak politie en justitie gegevens van sociale media 'aftappen'. GroenLinks eist opnieuw opheldering.
Foto: ANP
In antwoorden op vragen van GroenLinks-Kamerlid Arjan El Fassed liet minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) weten dat in ‘het belang van opsporing en vervolging’ geen cijfers gedeeld kunnen worden.
Dit tot woede van El Fassed die deze bewering ‘je reinste flauwekul’ noemt. "Ik zie met de beste wil van de wereld niet in hoe statistische gegevens de strafrechtspleging kunnen hinderen. Of wordt er misschien vaker social media aangeboord dan aanvankelijk gedacht, zonder dat belanghebbenden daar weet van hebben?"
Omstandigheden
De partij wil daarom dat het ministerie duidelijk maakt onder welke omstandigheden informatie afgetapt wordt en dus hoe vaak dit gebeurt. Ook wil El Fassed weten of de personen die afgetapt worden via sociale media achteraf te horen krijgen dat zij onderwerp van onderzoek waren. Dat is wettelijk verplicht.
Het kamerlid vroeg in november al aan de minister hoe vaak Nederlandse opsporingsdiensten bij sociale media aankloppen om berichten af te tappen en zo informatie in te winnen. GroenLinks vreest dat justitie zich niet aan de regels houdt.

Startpagina