Nederlanders fanatieke online gamers

Laatste update:  1 februari 2012 15:41 info

AMSTERDAM – Relatief veel Nederlanders spelen online games en besteden daar ook nog eens bijzonder veel tijd aan.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit onderzoek Spil Games, het bedrijf achter onder meer GirlsGoGames.nl, Spel.nl en Spelletjes.nl.

Spil Games meldt dat 4 miljoen van de 16,6 miljoen Nederlanders actief is in online gaming. Dat komt neer op 24 procent van de totale bevolking.

Andere landen hebben absoluut gezien meer gamers, maar relatief gezien blijven zij achter bij Nederland. Zo heeft Brazilië de meeste online gamers (16 miljoen), maar dat is slechts 8,2 procent van de bevolking.

Voor de Verenigde Staten liggen deze cijfers op 12 miljoen en 2,9 procent en bij Frankrijk op 12 miljoen en 18,5 procent.

Tijdsbesteding

Nederlanders spenderen bovendien 123 minuten per maand aan online games. Daarmee moet ons land alleen Duitsland voor zich dulden met 151 minuten. Wereldwijd ligt het gemiddeld op slechts 85 minuten.

In totaal spelen 170 miljoen mensen wereldwijd games via Spil Games.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties