'Topmannen Blackberry geven dubbelfunctie op'
AMSTERDAM – Blackberrymaker RIM zal binnenkort een besluit nemen over de positie van de twee CEO’s van het bedrijf die momenteel ook de voorzitter van de raad van bestuur zijn.
Foto: AFP
Anonieme bronnen vertellen aan de Canadese krant The National Post dat de topmannen hun functie als voorzitter van de raad van bestuur binnenkort mogelijk zullen opgeven.
Zij zouden dan vervangen worden door Barbara Stymiest, momenteel een onafhankelijk lid van de raad van RIM. De geruchten over een onafhankelijke voorzitter, zorgde woensdagavond (Nederlandse tijd) direct voor een stijging van het aandeel van het bedrijf.
Dit aandeel staat al enige tijd op instorten en kelderde in 2011 met zo’n 75 procent in waarde. Toch weigeren Mike Lazaridis en Jim Balsillie hun dubbele functie op te geven. Zij zijn nu beiden CEO en voorzitter van de raad van bestuur, de twee hoogste posities.
Aandeelhouders vragen al langer om het opgeven van één van de posities. Een groep aandeelhouders stelde onlangs zelfs nog voor om het merk Blackberry helemaal af te stoten.
Het gaat al enige tijd niet goed met Blackberry. De nieuwe telefoons slaan niet aan en het merk krijgt flinke concurrentie van Apple met de iPhone en Google met het besturingssysteem Android. Ook de tablet Playbook is niet aangeslagen.

Startpagina