Meer ouderen op het internet
DEN HAAG - Ouderen raken steeds meer gewend met het gebruik van internet. Zo'n 60 procent van de mensen tussen de 65 en 75 jaar was dit jaar regelmatig online.
Foto: ANP2
Dat is bijna een verdubbeling ten opzicht van 2005, zo becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Nederlandse senioren behoren met ouderen uit Luxemburg en de Scandinavische landen tot de koplopers in de EU-landen. Ze gebruiken het internet vooral voor het versturen of ontvangen van e-mails en het zoeken van informatie over goederen en diensten.
Het totale internetgebruik is in Nederland toegenomen van ongeveer 80 procent in 2005 naar ruim 90 procent in 2011. Daarbij is het internetgebruik in de leeftijdsgroep 12 tot 45 jaar bijna 100 procent en internet 90 procent van de 45 tot 65-jarigen.


Startpagina