Ruim driekwart mailverkeer is spam

Laatste update:  24 augustus 2011 16:28 info

AMSTERDAM - Met name Nederlandse internetgebruikers vormen een geliefd doelwit voor hackers en cybercriminelen. Ruim driekwart van al het Nederlandse mailverkeer bestaat uit spamberichten, zo onderzocht beveiligingsbedrijf Symantec recentelijk.

Foto:  NU.nl

Afgelopen maand werden in Nederland maar liefst drie keer zo veel virusmails verstuurd in vergelijking tot de maand ervoor. Gemiddeld bevatte één op de bijna 150 e-mails een virus.

Internetgebruikers in Saudi-Arabië ontvangen wereldwijd de meeste spamberichten; 85 procent van de mails is daar spam. China volgt met 81 procent aan spamberichten.

In eerdere jaren kon het percentage spammail ook in Nederland oplopen tot 95%. Door toegenomen internetbeveiliging is er echter al jaren sprake van een daling.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties