Extra databundel KPN niet 'stapelbaar'
AMSTERDAM - De extra databundel van 250MB die klanten van KPN straks voor 5 euro per maand kunnen bestellen bij hun mobiele abonnement, is niet stapelbaar. Klanten kunnen dus niet voor 10 euro 500MB extra aanschaffen.
Foto: NU.nl
Dat bevestigt het telecombedrijf tegenover NU.nl. KPN maakte dinsdag een nieuwe tariefstructuur bekend voor zijn mobiele telefoonabonnementen.
De tarieven, waarbij vooral grootverbruikers van mobiel internet meer gaan betalen, passen volgens het bedrijf beter bij de markt. KPN zegt dat mobiel internet bij de huidige tarieven niet rendabel is.
Datalimiet
De prijzen (pdf) van abonnementen zelf zijn eigenlijk gelijk gebleven. Voor bijvoorbeeld 150 minuten of sms’jes moet 32,50 euro worden betaald, dat is bij de nieuwe abonnementen ook zo.
Bij de huidige contracten krijgen klanten echter 1000 MB mobiele data aangeboden. Bij de nieuwe abonnementen is dat bij deze specifieke bundel slechts 100 MB.
Klanten kunnen daarbovenop wel een extra databundel aanschaffen. Voor 5 euro per maand mag een abonnee 250 MB extra verbruiken. Het is echter niet mogelijk om meer dan een extra databundel te kopen.
Buitenbundeltarief
Volgens KPN geldt voor klanten met een extra databundel wel een voordeliger tarief voor gebruik buiten de bundel. Waar normale klanten met een abonnement bij het merk KPN buiten de bundel 10 cent per MB moeten betalen, kost voor afnemers van de extra databundel 2 cent.
Om de standaard datalimiet van 100 MB uit te breiden naar de 1000 MB die bij de oude abonnementen was inbegrepen, moet een klant dus 18 euro betalen: 5 euro voor de extra bundel van 250 megabyte, en nog eens 13 euro voor de 650 resterende megabytes tegen 'buitenbundeltarief'. Klanten met een Hi-abonnement betalen overigens wel 10 cent voor elke megabyte buiten de bundel.
Volgens KPN gebruikt de gemiddelde abonnee nu tussen de 100 en 200 megabyte per maand. Klanten met wat het bedrijf 'supersmartphones' noemt, zoals de iPhone, gebruiken tussen de 300 en 400 megabyte per maand, aldus KPN.
Kritiek
De nieuwe tarieven krijgen veel kritiek. Volgens een enquête van technologiesite Tweakers.net zouden acht van de tien KPN-klanten overwegen over te stappen naar een concurrent. Tweakers ondervroeg zijn bezoekers, die overigens in het algemeen bovengemiddeld veel gebruik maken van mobiel internet. Vooral het feit dat abonnees die veel data willen verbruiken, ook veel belminuten en sms'jes moeten afnemen, leidt tot gemopper.
De verwachting is dat KPN's concurrenten T-Mobile en Vodafone hun tarieven op korte termijn ook zullen verhogen.

Startpagina