Google blokkeert uitnodigingen sociaal netwerk

Laatste update:  30 juni 2011 08:56 info

AMSTERDAM – Na de lancering van het sociale netwerk van Google dinsdagavond kon woensdagnacht de testgroep de eerste uitnodigingen versturen. Omdat het volgens de zoekgigant storm liep is die mogelijkheid inmiddels weer uitgeschakeld.

Foto:  Google

Dat blijkt uit een melding van Google die het bedrijf stuurt naar alle gebruikers van Google+.

“We hebben de uitnodigingen voor vandaag uitgeschakeld. We kregen een bizarre hoeveelheid aanvragen en moeten dit voorzichtig op een gecontroleerde manier doen”, aldus Google in de melding.

Selecte testgroep

Google+ was bij de lancering alleen voor een selecte testgroep beschikbaar omdat Google eerst wilde kijken hoe het netwerk functioneerde buiten de muren van Google zelf. Toen de uitnodigingen verstuurd konden worden onderstond onder meer op Twitter een stroom aan verzoeken.

Het sociale netwerk van de zoekgigant onderscheidt zich vooral van concurrenten omdat informatie heel specifiek met een bepaalde groep vrienden gedeeld kan worden.

Succes

Of het verstandig is schaarste te creëren rond het netwerk is nog de vraag. Bij de lancering van Gmail heeft dit wel gewerkt, bij de lancering van clouddienst Google Wave bleek de aanpak met uitnodigingen echter minder succesvol.

Google heeft niet bekendgemaakt hoeveel uitnodigingen er inmiddels verstuurd zijn en hoeveel leden Google+ heeft.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Google Maps

Google Maps gaat deze zomer volledig op de schop. NUtech kon de nieuwe versie alvast testen.

Screenshots en bevindingen
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Ziggo

Ziggo verhoogt  per 1 julide internetsnelheid van bijna alle abonnementen. De hoogste snelheid komt uit op 150 Mbps.

Bekijk welke snelheid u krijgt