Hackersgroep claimt aanval op website CIA

Laatste update:  16 juni 2011 05:38 info

WASHINGTON - Een groep hackers die zich Lulz Security noemt, claimt de website van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA te hebben gehackt.

Foto:  AFP

De website cia.gov is woensdagavond (Amerikaanse tijd) onbereikbaar.

De hackersgroep heeft onlangs de verantwoordelijkheid opgeëist voor cyberaanvallen op onder meer websites van de Amerikaanse Senaat, de elektronicaconcerns Sony en Nintendo en de Amerikaanse omroep PBS.

De CIA kon nog niet bevestigen of de website inderdaad is aangevallen.

Beveiliging

Lulz Security, dat wil aantonen dat de beveiliging van de websites niet afdoende is, legde afgelopen weekeinde de website van de Amerikaanse Senaat plat.

Daarna plaatsten de hackers een lijst met bestanden op internet die niet geheim waren, maar wel aantoonden dat de hackers in het computernetwerk waren geweest.

Bagatelisseren

Veiligheidsanalysten bagatelliseren de aanvallen. Volgens hen is het de hackers vooral om aandacht te doen en willen ze de gehackte organisaties voor schut te zetten.

Volgens experts kunnen de hackers zich geen toegang tot gevoelige informatie verschaffen door in de publieke website van de CIA in te breken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties