rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

VS willen sneller internetgegevens vergaren

Uitgegeven: 30 juli 2010 20:02
Laatst gewijzigd: 30 juli 2010 20:15

WASHINGTON - De regering-Obama wil dat de federale recherche FBI makkelijker en sneller gegevens over internet bij bedrijven kan opvragen zonder rechterlijk bevel.

Het moet dan wel om een onderzoek naar terrorisme of geheime inlichtingen gaan. Dat meldden Amerikaanse media vrijdag.

De FBI kan dan sneller te weten komen wanneer en vanaf welke computer een e-mail is verstuurd en waarheen.

Ook kan mogelijk opgevraagd worden met welke computer wat is gedaan. Voor de inhoud van een e-mail en andere communicatie op het internet blijft een rechterlijk bevel nodig, aldus The Washington Post.

Campagne

Tijdens zijn verkiezingscampagne beloofde Barack Obama juist paal en perk te stellen aan het snuffelen van de overheid in het privéleven van burgers.

Volgens critici kan de overheid als de wet wordt aangepast veel meer en sneller informatie vergaren dan tot nu toe het geval is.

De overheid beweert dat het om hetzelfde gaat als gegevens over telefoonverkeer: wie van waar wanneer belde.

Maar ''een verzoek om vrienden te worden op Facebook, is dat net als een telefoontje of een e-mail?'', aldus een advocaat die internetbedrijven bijstaat.

© ANP

Overig nieuws

Vandaag

Gisteren

Eerder

Gadgets

Innovatie 360

Schoenen die zelf veters strikken en gamen op de loopband.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Cybercrime

Het valt allemaal wel mee met die cybercriminaliteit. Of toch niet? Columnist Arjan Dasselaar nuanceert de nuance. Lees verder