'Sociaal netwerk Bebo voor een schijntje verkocht'

Laatste update:  17 juni 2010 11:46 info

AMSTERDAM - Internetbedrijf AOL gaat sociaal netwerk Bebo voor hooguit tien miljoen dollar verkopen. In 2008 betaalde AOL nog 850 miljoen dollar voor de dienst.

Dat melden Amerikaanse media. De koper zou het Californische investeringsfonds Criterion Capital Partners zijn. Bebo is een sociaal netwerk, vergelijkbaar met bijvoorbeeld Facebook of Hyves. Het is vooral populair in Groot-Brittannië.

AOL werd in december afgestoten door mediaconcern Time Warner, dat het internetbedrijf in 2000 voor veel geld had gekocht. AOL bleek de hoge verwachtingen echter niet te kunnen waarmaken.

Inkrimpen

Het zelfstandige AOL moet fors inkrimpen om het hoofd boven water te houden. Het bedrijf kondigde in november aan zo'n 2500 arbeidsplaatsen te schrappen, ongeveer een derde van het totaal. Ook verkocht het in april chatdienst ICQ voor 187,5 miljoen dollar aan een Russische investeerder, en stootte het online advertentiedienst Buy.at - in 2008 gekocht voor 125 miljoen dollar - af voor 17 miljoen dollar.

Belastingvoordeel

Voor Bebo ontvangt AOL maximaal tien miljoen dollar. Dat zou voor AOL volgens deskundigen aantrekkelijker zijn dan een verkoop voor een hoger bedrag, omdat AOL het verlies dan kan afschrijven, wat een groot belastingvoordeel oplevert.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties