Google maakt geen inbreuk op merkenrecht

Laatste update:  23 maart 2010 10:58 info

AMSTERDAM - Internetbedrijf Google maakt geen inbreuk op het merkenrecht via zijn advertentiedienst AdWords. Dat heeft het Europese Hof van Justitie in Luxemburg dinsdag bepaald.

Foto:  ANP

Via AdWords kunnen bedrijven advertenties inkopen die verschijnen naast de resultaten voor bepaalde zoektermen. Ondermeer het Franse modemerk Louis Vuitton beschuldigde Google er van het merkenrecht te schenden door bedrijven te laten adverteren bij de resultaten voor zoektermen als 'vuitton'. Bij dergelijke zoekopdrachten verscheen reclame van concurrenten, en van aanbieders van imitaties.

Volgens het Hof is dat geen inbreuk op het merkenrecht, zolang er geen verwarring kan ontstaan over de vraag of de advertenties van Vuitton zelf zijn. Of dat zo is, moeten nationale rechters per geval beoordelen, aldus het Hof (PDF).

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties