'iPhone wordt mogelijk ook huissleutel'

Laatste update:  10 maart 2010 15:08 info

AMSTERDAM – Apple werkt mogelijk aan een applicatie waarmee de iPhone kan worden ingezet als huissleutel. Dat zou blijken uit een patent dat het bedrijf heeft ingediend.

Foto:  ANP

De nieuwe techniek zou mensen in staat stellen om via een soort combinatiecijferslot op het scherm van de iPhone sloten te openen.

Gebruikers zouden het cijferslot moeten bedienen door de telefoon in een bepaald richting te draaien en een code in te voeren, net als bij een ouderwetse kluis.

Het patent voor de nieuwe applicatie is vorige maand gepubliceerd en nu ontdekt door de Britse krant The Daily Telegraph, die de techniek ‘iKey' noemt.

Toegang tot auto

In het patent wordt uitgebreid beschreven voor welke doeleinden de techniek zou kunnen worden gebruikt..

“Het apparaat kan communiceren met een extern apparaat om een slot te openen”, aldus de beschrijving in het patent. “Het eerste apparaat zou bijvoorbeeld een iPhone kunnen zijn. Het externe apparaat kan elk elektronisch apparaat zijn, zoals een mediaspeler of een elektronisch slot dat wordt gebruikt om de toegang te blokkeren tot een huis, auto of andere fysieke ruimte.”

Apple wilde tegenover de Britse krant niet reageren op de ontdekking van het patent.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie