rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

'Google wil Gmail socialer maken'

Uitgegeven: 9 februari 2010 00:23
Laatst gewijzigd: 9 februari 2010 00:45

AMSTERDAM - Het Amerikaanse internetbedrijf Google wil de concurrentie aangaan met de sociale netwerksite Facebook door een van zijn diensten 'socialer' te maken.

Het bedrijf zou van plan zijn om een nieuwe functionaliteit toe te voegen binnen de emailservice Gmail, die het gebruikers gemakkelijker maakt om informatie en microblogs te delen.

Gmail zou hier 'socialer' door worden en daarmee een geduchte concurrent worden voor Facebook.

Volgens de Amerikaanse krant The Wall Street Journal gaat Google de service nog deze week aankondigen.

Gmail heeft momenteel al een chat-functie, waarop in de nieuwe interface doorgeklikt kan worden om een overzicht te zien van de status updates van de contacten van de gebruiker.

De functie zou vergelijkbaar zijn met sites als Twitter en het ' Wat ben je aan het doen?'-format op Facebook. Een woordvoerder van Google weigerde commentaar te geven op de geruchten.

© NU.nl

Overig nieuws

Gadgets

Streaming iTunes

Streaming-pionier Rob Reid weet het zeker: Apple lanceert nog dit jaar een streaming versie van iTunes

Bekijk de video op NUzakelijk.nl

BeBook Neo

De BeBook Neo is een reader met Wacom-touchscreen, wifi, webbrowser, leest diverse formaten en heeft toegang tot diverse boekenwinkels. David van Bright.tv neemt 'm onder de loep.

Bekijk video

NU.nl op je mobiel