Berlusconi verslaat Youtube

Laatste update:  17 december 2009 11:47 info

AMSTERDAM - Youtube moet per direct alle video's van het Italiaanse televisieconcern Mediaset, in handen van premier Berlusconi, verwijderen. Youtube-eigenaar Google verloor woensdag een rechtszaak hierover.

Mediaset klaagde de videosite in 2008 aan na het vinden van een groot aantal fragmenten uit zijn shows, waaronder Big Brother, die door gebruikers waren geüpload.

Google en Youtube zijn volgens de uitspraak (pdf) van de rechter niet alleen dienstverleners, maar moeten ook beschouwd worden als uitgevers, waardoor ze verantwoordelijk zijn voor wat er op hun sites gepubliceerd wordt.

Schade

Het televisieconcern eist 500 miljoen euro schadevergoeding van Google. Google overweegt in hoger beroep te gaan tegen de veroordeling. Het internetbedrijf zegt dat volgens Europese regels sites als Youtube niet verantwoordelijk zijn voor wat er op hun site geplaatst wordt.

Ook wijst het Amerikaanse bedrijf in een verklaring op het programma Contend-id, waarmee mediabedrijven kunnen controleren hoeveel van hun video's op Youtube worden geplaatst, en of hier geld aan verdiend kan worden. Wat Google betreft, sluit Mediaset zich hier ook bij aan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie