Microsoft zet Bing in App Store

Laatste update:  16 december 2009 14:43 info

AMSTERDAM - Microsoft breidt zijn offensief tegen Google uit naar de iPhone. Sinds dinsdag is er een speciale applicatie ('app') waarmee de zoekmachine Bing geraadpleegd kan worden.

Foto:  NUzakelijk

Het mobiele programma werkt met spraakcommando's, iets dat op de website van Bing niet kan. Daarnaast toont het programma elke dag nieuwe foto's en kan er dankzij GPS ook lokaal gezocht worden. Een vergelijkbaar programma van Google voor de iPhone laat zich ook met de stem bedienen.

Microsoft heeft zijn rivaliteit met Apple even opzij gezet om de grote groep iPhone-gebruikers te kunnen bereiken. Voor Windows-mobieltjes was er al een Bing-applicatie verkrijgbaar in de virtuele winkels van Microsoft en Blackberry, maar die kennen nog lang niet het succes van Apples App Store.

Opmars

Bing is sinds de lancering zes maanden geleden bezig aan een gestage opmars. In de VS heeft de zoekmachine, volgens onderzoeksbureau Comscore dinsdag, een marktaandeel van 10,3 procent. Googles aandeel blijft daar stabiel op 65 procent, ruim voor nummer twee Yahoo (17,5 procent).

Buiten de Verenigde Staten is de macht van Google nog groter. In veel Europese landen ligt het marktaandeel van de zoekgigant nog altijd ruim boven de 90 procent.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie