Brits experiment met betaald internetnieuws

Laatste update:  30 november 2009 14:41 info

LONDEN - Een Britse uitgever is maandag begonnen met het vragen van geld voor volledige internettoegang tot algemeen nieuws.

Foto:  ANP

Het gaat voorlopig om drie regionale kranten, maar de wereldwijde krantenindustrie zal de verrichtingen van de sites op de voet volgen.

Bezoekers van de websites van Northumberland Gazette en Whitby Gazette in Engeland en Southern Reporter in Schotland wordt 5 pond sterling (5,50 euro) gevraagd om alle artikelen drie maanden te kunnen bekijken.

De initiatiefnemer is Johnston Press, dat meer dan driehonderd regionale titels in Groot-Brittannië bezit, waaronder bekendere kranten als The Scotsman en Yorkshire Post.

Gratis

Kranteneigenaren worstelen al geruime tijd met de gratis consumptie van nieuws op internet. Veel bedrijven durven het echter nog niet aan om geld te vragen.

Mediamagnaat Rupert Murdoch wil de lezers van zijn kranten ook laten betalen. Murdoch zou ook met Microsoft in onderhandeling zijn om nieuwsartikelen betaald via de zoekmachine Bing aan te bieden.

Google

Daarmee zou Microsoft zijn rivaal Google een hak zetten, dat nu veel nieuwsartikelen in zijn zoekmachine opneemt en aanbiedt aan zijn gebruikers. Murdoch heeft Google beschuldigd van diefstal van artikelen die zijn imperium produceert.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie