EU wil internetfilters Iran tegengaan

Laatste update:  27 oktober 2009 15:11 info

LUXEMBURG - De EU wil maatregelen nemen om de export van internetfilters naar Iran tegen te gaan.

Foto:  Chris Heijmans

Op initiatief van minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken gaat de Europese Commissie hiervoor voorstellen uitwerken. Verhagen heeft dat dinsdag laten weten na beraad met zijn EU-collega's in Luxemburg.

Een mogelijkheid is om het uitvoeren van programma's waarmee de Iraanse regering de toegang tot internet kan blokkeren, aan een vergunning te binden.

Ethische code

Een wat minder vergaande optie is een ethische code voor internetbedrijven in de EU. De Europese Commissie bekijkt in hoeverre deze maatregelen juridisch afdwingbaar zijn.

Verhagen toonde zich somber over de mensenrechtensituatie in Iran en over de bereidheid van Teheran om mee te werken aan een VN-plan om de nucleaire dreiging van het land te beperken.''Druk op Iran blijft nodig'', zei de minister. De EU gaat door met het voorbereiden van eventuele sancties.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie