Google-bestuurder Levinson stapt op

Laatste update:  12 oktober 2009 15:20 info

AMSTERDAM - Bestuurslid Arthur Levinson van internetbedrijf Google legt zijn functie per direct neer. Het bedrijf heeft geen reden voor het vertrek bekendgemaakt, maar Levinson was onderwerp van kritiek omdat hij ook in het bestuur van Apple zit.

Foto:  AFP

Apple en Google hebben vanouds warme banden: tot voor kort deelden de besturen van de twee bedrijven naast Levinson ook Eric Schmidt, de hoogste baas van Google.

De dubbelfuncties van Schmidt en Levinson vormden eerder dit jaar voor de Amerikaanse handelswaakhond FTC aanleiding om een onderzoek in te stellen. Mededingingsregels in de VS verbieden concurrerende bedrijven om bestuurders met elkaar te delen.

Rivalen

Apple en Google zijn in toenemende mate rivalen. Google, ooit begonnen als zoekmachine, is inmiddels actief op verschillende markten waarin ook Apple opereert. Zo geldt het met zijn mobiele platform Android als concurrent voor de iPhone van Apple, en bracht Google vorig jaar een eigen webbrowser (Chrome) op de markt. Ook kondigde het onlangs de lancering aan van een besturingssysteem.

De twee bedrijven liggen daardoor de laatste tijd steeds vaker met elkaar overhoop. Zo ruzieden de Google en Apple over de weigering van dat laatste bedrijf om twee applicaties van Google toe te laten op de iPhone.

Dubbelrol

Eerder stapte Eric Schmidt op uit het bestuur van Apple. In een persverklaring liet Apple toen weten dat de dubbelrol van Schmidt er voor zorgde dat hij zich van steeds meer discussies moest onthouden, waardoor hij zijn bestuursfunctie niet meer goed kon vervullen.

Over de reden van Levinsons vertrek uit het Google-bestuur meldt het internetbedrijf echter niets.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties